Az óvoda jelenleg hét vegyes életkorú csoporttal működik, nagyon korszerű, jól felszerelt intézmény. 2018-ban részben pályázati forrásból, nagyobb részt önkormányzati saját forrásból bővítették az épületet. Tornaszobával, só szobával, a hetedik csoport szobával, és egyéb kiszolgáló helyiségekkel bővült. A csoportok részére 350m2 fából készült fedett terasz biztosítja rossz idő esetén is a gyermekek levegőztetését. A csoportszobák esztétikusan berendezettek, otthonos, harmonikus hangulatot árasztanak, tükrözik programjuk sajátosságait. Az óvoda udvarának területe is bővült a gyermeklétszámnak megfelelően, mely csodálatos, minden igényt kielégít. Középen helyezkedik el egy héttornyos játékkomplexum, melyen mászhatnak, csúszhatnak a gyerekek. Minden csoportnak külön van babaháza, homokozója, hintája. Egy sport udvarrész is kialakításra került, ahol megtalálható a Pollybal, a dupla gyermeklépegető, a labda csapda, és 2 db 305 cm-es trambulin. A műfüves focipálya nagyon kedvelt a gyerekek körében. Megépült egy kerékpár pálya öntött gumiból, KRESZ táblákkal. Az egész udvar gyepszőnyegborítást kapott. A tágas udvar arra is alkalmas, hogy a szabadban tartsák ünnepeiket, rendezvényeiket.
Az udvar egyik sarkában egy erdős terület helyezkedik el. A fák árnyas lombja között énekesmadarak fészkelnek, a gyerekek természetes közegben figyelhetik, hallgathatják, tapasztalhatják a természeti jelenségeket. Ez a környezet számtalan többlet ismeret megszerzésére ad lehetőséget.
2017-ben az óvoda első alkalommal, 2020-ban második alkalommal elnyerte a Zöld Óvoda címet. Majd 2019-ben a Madárbarát Óvoda címet is. A helyi nevelési program a környezeti nevelést, a néphagyomány ápolást kiemelten kezeli, erre építi a fejlődést elősegítő tevékenységeket, tartalmazza a fenntarthatóság pedagógiája iránti elkötelezettséget. Felelevenítik, megismertetik a gyermekekkel a népszokások és népi hagyományok kulturális értékét. Az itt folyó nevelőmunka célja, hogy a gyermekek találják meg minden napban azokat az apró örömöket, kapaszkodókat, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy kiteljesedjenek és boldog életet éljenek.
Mivel a gyermekek fejlődésének legintenzívebb színtere a játék, ezért az óvoda napirendjének is ez a legfontosabb eleme. A gyerekek nevelése egyéni fejlettségéhez igazodó differenciált bánásmód elve alapján történik. Az óvoda rendelkezik három digitális okos játékkal (DIOO). Ez az interaktív, egyéni fejlesztő eszköz, egy plusz lehetőséget biztosít a részképességek kibontakoztatására, sok oldalról támogatja a gyermekek fejlődését, figyelembe véve életkori sajátosságaikat. Az óvodában kiemelt figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra. Tehetséggondozó csoportok működnek, mint az Ovi Mazsorett, a Sakk játszótér program, a Magyar Labdarúgó Szövetség által indított Bozsik program, a Zene Kuckó, és a Tűzmanók. A Boldog Óvodai program megvalósításában jelenleg két csoport vesz részt. Ők felvállalták, hogy tevékenységeikkel a boldogság élmények, pozitív érzelmek megélését biztosítják a gyermekek számára, fejlesztik érzelmi intelligenciájukat. Az óvoda az Oktatási Hivatal Bázisintézménye. Céljuk az évek óta kialakult, jól működő, néphagyományra és környezettudatos nevelésre épülő témahetek, jó gyakorlatok bemutatása az érdeklődők számára.
Az óvoda jelenleg hét vegyes életkorú csoporttal működik, nagyon korszerű, jól felszerelt intézmény. 2018-ban részben pályázati forrásból, nagyobb részt önkormányzati saját forrásból bővítették az épületet. Tornaszobával, só szobával, a hetedik csoport szobával, és egyéb kiszolgáló helyiségekkel bővült. A csoportok részére 350m2 fából készült fedett terasz biztosítja rossz idő esetén is a gyermekek levegőztetését.
Elérhetőség:
Pappné Takács Ildikó - Intézményvezető
4300 Nyírbátor, Iskola u. 5.
Telefon: +36-42/281-343 +36-42/281-863
E-mail: ovinyb@gmail.com
Honlap: https://ovikerekerdonyb.hu/kerekerdo-ovoda-nyirbator/
Facebook: https://www.facebook.com/groups/479750166315301
Nyírbátor Város Önkormányzata
Soltész-Kondás Tímea
KOORDINÁTOR
Személyes egyeztetés
Hétfő - Csütörtök: 08.00-16.00 Péntek: 08:00 - 12:00