Nyírbátorban számos program biztosítja, hogy mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelő szórakozási, feltöltődési lehetőséget.
könnyű– és komolyzenei koncertek
közösségi terek – játszóterek, sportpálya, kutyafuttató
kulturális programok – színházi előadások, kiállítások
Sárkány Wellness és Gyógyfürdő és Strand
lovarda és horgásztó
Arany Sárkány Focisuli S.E. Nyírbátor
Az Arany Sárkány Focisuli 2008-ban alakult meg Csonka Gábor kezdeményezése alapján a Nyírbátorban futballozó gyerekek szülei támogatásával. Három korosztállyal vette kezdetét a munka a focisuliban: U/7 U/9 és U/11. Az eltelt évek alatt folyamatosan fejlődtek és szép sikereket értek el csapataik.
A Bátor Fitt Egyesület 2015-ben alakult, azzal a céllal, hogy az akkori edzőpartnerek, sporttársak egy közös egyesület égisze alatt edzhessenek, versenyezhessenek.
Az egyesület megalakulásakor célul tűzte ki, hogy minél több gyermek tanuljon meg úszni és a tehetséges gyerekeket, a versenysport felé irányítsa. A 15 fővel induló egyesület ma már 100 fő feletti létszámmal foglalkozik.
A Nyírbátori Asztalitenisz SE több mint 30 éve van jelen Nyírbátor sportéletében. A klub életében az utánpótlás nevelés kiemelt helyet foglal el, emellett a versenysportra is nagy hangsúlyt fektetnek. Csapataik a Nemzeti Bajnokság küzdelmeiben szerepelnek, és szinte valamennyi régiós és országos verseny résztvevői. Játékosaik már a nemzetközi mezőnyben is folyamatosan bizonyítják tehetségüket.
Az egyesületet 2019 júniusában a nyírbátori labdarúgás életben tartásáért alapították. A csapat színe a városunk futballjában tradicionális zöld-fehér. A klub labdarúgásban és futsalban versenyeztet, férfi és női szakágban egyaránt. Óvodai nagycsoporttól egészen felnőtt korig sportolnak az egyesület színeiben.
Fő tevékenységnek az iskolai lovagoltatást, lovaskultúra megismertetését tűzték ki. Az évek múlásával egyre több gyermek jár hozzájuk. Ebben az évben közel 80 állandó lovasuk van.
A Nyírbátori Sport Club 2017. április 28. napján alakult futsal egyesület. A futsal sportág a labdarúgáshoz hasonlatos labdajáték, annyi különbséggel, hogy teremben folyik a játék, és néhány játékelemben, szabályban fedezhető fel eltérés.
Nyírbátor Város Önkormányzata az elmúlt években rengeteg erőforrást invesztált a helyi sporttelep fejlesztésére, mely a jövőbeli sporteredmények egyik alapját adják, hiszen az edzés, a motivációszerzés mindig egyszerűbb és könnyebb, ha jó környezetben tudjuk a választott sportága(ka)t űzni.
Az 1989-ben alakult egyesület célja a horgászok érdekeinek képviseletet és versenyek, valamint programok szervezése. A szabadidő kulturált és hasznos eltöltése a természetben. A horgászat népszerűsítése sportszerű horgász eszközökkel és módszerekkel.
A helyi művészetoktatás 45 éves történetében az iskola nagyon sok változáson ment keresztül.
Jelenleg (2017. szeptember 1-jétől) a mátészalkai Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola tagintézményeként működik.
A történelmet kedvelők körében Nyírbátor mindig vonzó úti cél volt. Látogasson el a középkor egyik legbefolyásosabb magyar családjáról, a Báthoriakról híres városba.
Lenszirom Színház és Módszertani Kulturális Egyesület
A Lenszirom Gyermekszínház 17 éve foglalkozik a Nyírbátorban és térségében élő 7-18 éves (életkornak megfelelő csoportbontásban) gyerekek, diákok színházi nevelésével, kommunikációs képzésével.
A Nyírbátori Diákszínpad 16 évvel ezelőtt alakult meg Nyírbátorban. A csoportot, amely jelenleg 40 főből áll, a város alapfokú és középfokú intézményeinek tanulói alkotják, heti rendszerességgel, több korcsoportban zajlanak a próbák.
A több mint négy évtizede alakult együttes állandó résztvevője a nyírbátori és térsége kulturális, ünnepi és állami rendezvényeinek. Több olyan műsor típust honosított meg Nyírbátorban, amelyek a város kiemelt kulturális rendezvényei közé tartoznak.
Az Ybl- és Kossuth-díjas építész, Bán Ferenc tervezte Kulturális Központ épülete 2006. április 20-án nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Az intézmény helyet biztosít több helyi civil szervezetnek, a Bátor Mazsorettnek, valamint a Nyírbátori Nyugdíjas Értelmiségiek Egyesületének pedig székhelyként is szolgál.
A Nyírbátori Tinódi Vegyes Kórus 1976 évben alakult meg. A kórus létszáma 40 fő, tagjai az élet minden területéről érkeztek, de legnagyobb arányban a pedagógusok képviseltetik magukat. A fellépésekre heti 2x2 órás próbákon készülnek fel, Bokotey János karnagy vezetésével. A kórus fenntartója 1999 évtől a Nyírbátori Tinódi Kulturális Egyesület.
A „BÁTOR” Mazsorett csoport 1996 óta színesíti Nyírbátor Város kulturális és sport életét. A csoport az eltelt évek alatt egy összetartó és folyamatosan megújuló közösséggé kovácsolódott.
2017. április 15-én nyitotta meg kapuit az Ifjúsági és Családi Kuckó Nyírbátorban. A helyi fiatalok kezdeményezésére, az Önkormányzat támogatásával valósult meg ez a hely. Nemcsak a fiataloknak nyújt kikapcsolódási lehetőséget a Kuckó, hanem a kisgyermekes családok is eltölthetik itt szabadidejüket.
A Sárkány Wellness és Gyógyfürdő mellett nyitotta meg kapuit a nagy hagyományokkal rendelkező és az átépítésnek köszönhetően európai színvonalúvá vált Strandfürdő. A strand idényjelleggel üzemelve várja a csobbanni vágyókat. A strandon kellemes környezetben, a szabadban élvezhetik a vendégek a napsütést, az úszást és a csúszdázást.
A szálloda exkluzív, színekben gazdag kialakításával egy egyedi stílust kíván képviselni a modern világunkhoz igazodva úgy, hogy közben igazán otthonosan érezhessék magukat az ide látogatók.