Csocsó, biliárd, léghoki, darts, xbox várja a szórakozni vágyókat, de kiválóan alkalmas a Kuckó bográcsozásra, szalonnasütésre, osztály bulikra és csapatépítésre.
A legkisebbek pedig heti rendszerességgel vehetnek részt a baba-mama klubfoglalkozásokon.
Az udvar másik végén a kuckó közvetlen szomszédságában rendelkezésre áll egy hatalmas játszótér is a vendégek részére.
A nyírbátori református templom dél-nyugati sarka közelében áll hazánk legnagyobb és egyben legrégibb fa harangtornya, amelyet a Bethlen család emeltetett Bethlen Krisztina fejedelem-kisasszony emlékére. Készítői erdélyi ácsok voltak. Alapterülete 10x10 méter, magassága meghaladja a 32 métert.
A Sárkány Wellness és Gyógyfürdő mellett nyitotta meg kapuit a nagy hagyományokkal rendelkező és az átépítésnek köszönhetően európai színvonalúvá vált Strandfürdő.
A strand idényjelleggel üzemelve várja a csobbanni vágyókat. A strandon kellemes környezetben, a szabadban élvezhetik a vendégek a napsütést, az úszást és a csúszdázást.
A beltéri részen 2025. júniusától játszóház várjak a vendégeket, gyerekpancsoló, 2 db jakuzzi, 2 db gyógyvizes medence.
Gyógyászati kezelések: Súlyfürdő kezelés, Parafangó kezelés, Szénsavas fürdő, Víz alatti vízsugár masszázs – Tangentor, Gyógymasszázs, Gyógyvizes medence, Mágneses terápia, Elektroterápia, Ultrahang kezelés, Krioterápia, Száraz gyógytorna (egyéni és csoportos)
Szaunázási lehetőség: Finn szauna, Infra szauna, Gőzfürdő, Só kabin, Sógenerátor, Váltófürdő (Kneipp-kúra), Frissítő masszázs
A múzeum a Nyírség szívében, Nyírbátorban, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében található. Egy olyan településen, ahol a leggazdagabb, XV-XVI. században épült középkori építészeti örökséggel, az ecsedi Báthory-család által építtetett és használt ebédlőpalotával, kegytemplommal és a minorita templommal találkozik a látogató.
Nyírbátor történelmi kisvárosként az ecsedi Báthoryak birtokközpontjaként, temetkezési helyeként, annak minden értékével kiemelkedik a régióban. A nemzeti kulturális örökség szempontjából meghatározó település.
Nyírbátor, mint a Báthory-kultusz fellegvára a hazai és a határon túli területeken is ismert település, a Nyíregyháza- Debrecen háromszögben, a román, ukrán és a szlovák határ közelében fekszik. Megközelíthető az M3-as autópályán, átszeli a Debrecent Mátészalkával összekötő 471-es út, vasúti-autóbusz csomópont Debrecen, illetve Nyíregyháza irányában. Nyírbátor része a középkori templomokat összekapcsoló kerékpárútnak.
A múzeum 2024. októberében újult meg, ami mesterséges intelligenciával bővült és annak segítségével mutatja be a Báthoriak történetét.
A nyírbátori református templom az ország egyik leglátogatottabb műemléke. A templom építtetője Báthori István erdélyi vajda és a kenyérmezei csata hőse, aki jelentős szerepet játszott a várkastély és a minorita templom építésében is.